Jak natura może pomóc ci poczuć się zdrowiej już dziś

Happy FriYAY guys!!! Dzisiaj dzielę się myślą na temat zdrowia i innego filaru naszego wellness, który może nie dostać tyle uwagi, na ile zasługuje...natura! Spędzanie czasu na łonie natury zawsze było dla mnie niesamowicie centrujące i tak bardzo jak jestem przy komputerze lub pracuję przez większość dnia, tak jak większość z Was, staram się spędzić przynajmniej godzinę na zewnątrz każdego dnia, aby pozostać w zgodzie z naturą, skupić się i zaczerpnąć świeżego powietrza połączonego z witaminą D. Luna pupil zdecydowanie sprawia, że wychodzenie na zewnątrz każdego dnia jest o wiele bardziej prawdopodobne - czy inne psie mamy czują to samo? Natura jest tak ważna dla twojego zdrowia i ogólnego samopoczucia, że włączyłam ją jako ostatni filar stylu życia NS. Czytaj dalej, aby poznać korzyści zdrowotne płynące z natury i dowiedzieć się, jak przebywanie na zewnątrz może pomóc Ci poczuć się niesamowicie.

Po pierwsze, poświęćmy chwilę na podsumowanie stylu życia NS aka tego, co lubię nazywać Sześciokątem Zdrowia. Pierwsze sześć składników (wspierający skład, zarządzanie stresem, poruszanie swojego ciała / ćwiczenia, odżywianie się jedzeniem, miłość i piękny sen) są niezbędne do zrównoważonego samopoczucia w mojej książce. Te sześć to fundamentalne filary zdrowia, o które powinniśmy szczególnie dbać, aby mieć ich wystarczająco dużo w naszym życiu, aby czuć się jak najlepiej. Pozostałe cztery filary NS Lifestyle są "optymalizatorami", które pomogą ci osiągnąć kolejny poziom zdrowia i dodać do niego istotne składniki (moim zdaniem), które pomogą ci wspierać twoje emocjonalne, umysłowe i duchowe samopoczucie. Kiedy masz już pierwsze sześć, jesteś gotowy, by dodać kolejne cztery składniki - eksplorację/podróż, znalezienie centrum, zamanifestowanie swoich celów i wizji, a na koniec spędzanie czasu na łonie natury.

♦ 01. SQUAD ♦ 02. STRES ♦ 03. CIAŁO ♦ 04. ODŻYWIANIE ♦ 05. MIŁOŚĆ ♦ 06. SLEEP ♦ 07. WYOBRAŹNIA ♦ 08. CENTRUM ♦ 09. MANIFEST ♦ 10. NATURA

PIN IT

Zanurz się w promieniach słońca, kochanie.

Dlaczego więc natura jest tak ważna dla dobrego życia? Badania wykazały, że samo przebywanie w pobliżu drzew i terenów zielonych może pomóc obniżyć poziom stresu, a nawet zmniejszyć objawy lęku i depresji (1) (2). Badania wykazały również, że życie w obszarze o bliższej odległości od natury i terenów zielonych ma przedłużony pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne (4). W rzeczywistości, to samo badanie wykazało, że ogólny stan zdrowia psychicznego osób, które mieszkały dalej od natury faktycznie spadła po przeniesieniu. Yikes! W jaki sposób przebywanie na zewnątrz ma taki wpływ na nasze zdrowie? Przez tysiące lat ludzie spędzali większość swoich godzin na jawie w przyrodzie, a to połączenie z zewnętrzem nadal odgrywa istotną rolę w naszym ludzkim doświadczeniu! Jeśli się nad tym zastanowić, tak wielu z nas, w tym ja, spędza tak wiele czasu w pomieszczeniach i siedząc przy biurkach. Potrzebujemy równowagi w spędzaniu czasu na łonie natury, oddychaniu świeżym powietrzem, odczuwaniu promieni słonecznych na skórze i uziemienia w ziemi, aby zwalczyć wszelkie siedzenie przy biurkach, pisanie na komputerach, czytanie z ekranu (jak to robisz teraz) i przebywanie w środku przez cały dzień. Nie wspominając o tym, że światło słoneczne odgrywa rolę w przyswajaniu przez organizm witaminy D, a jej niedobór został powiązany z depresją (5). Plus jest na zewnątrz ma dodatkowy bonus ogólnie o przestrzeni z dala elektroniki. Cóż, dla większości ludzi - mam nadzieję, że to może zachęcić Cię do pozostawienia telefonu w domu następnym razem udać się na zewnątrz ????

Natura może również pomóc natychmiast poprawić postrzeganie tego, jak się czujesz. Wykazano, że przebywanie na zewnątrz poprawia samoocenę ludzi i ich wyobrażenie o tym, jak zdrowo się czują, tzn. samo wyjście na zewnątrz sprawia, że ludzie czują się zdrowsi. Ludzie donoszą również, że przebywanie na łonie natury daje poczucie "ucieczki" i ucieczki od wszystkiego, co może być ogromnie korzystne dla stanu psychicznego (3). Mam przeczucie, że nie patrzenie na ekran podczas przebywania na zewnątrz naprawdę odgrywa rolę w tym ostatnim efekcie! Dla mnie bycie na zewnątrz ma ogromny wpływ na to, jak czuję się psychicznie i pomaga mi czuć się bardziej skupionym. Następnym razem, gdy czujesz się blah lub w nie najlepszym nastroju, wyjść na zewnątrz na trochę i zobaczyć, czy ma natychmiastowy wpływ na rzeczy - coś, co właśnie rozmawiałem z moim przyjacielem Branden na jego wywiad podcast na moje myśli o równowagę, które można słuchać tutaj.

Największa wskazówka i take home tutaj jest wszystko o znajdowaniu co pracuje dla ciebie. Być może dla ciebie, łączenie się z naturą wygląda jak chodzenie boso w twój trawniku, wędrowanie, wspinanie się po skałach, branie spaceru przez park (mój iść do życia w mieście), etc. Nawet maty uziemiające podniosły dużo szumu w świecie zdrowia i wellness, choć moim zdaniem, to prawdopodobnie bardziej korzystne, aby po prostu wyjść na zewnątrz trochę każdego dnia. Ja staram się spacerować z Luną co najmniej 20 minut dziennie, nawet jeśli jest to tylko spacer po okolicy, ale najlepiej po parku przez dobrą godzinę, aby oczyścić umysł, zwiększyć kreatywność, przetworzyć emocje lub cokolwiek, co jest w danej chwili w głowie. Jakie są sposoby na wciśnięcie więcej czasu na łonie natury do swojego dnia?

Jak natura może sprawić, że będziesz zdrowszy - czytaj więcej od @mckelhill

Tweet PIN IT

Wyjdź na zewnątrz!

Więc wyjdź na zewnątrz i zaczerpnij trochę natury w swoim życiu! Jakie są Twoje ulubione sposoby na spędzanie czasu na zewnątrz? Chciałbym, aby rozmowa się toczyła, więc podziel się swoimi ulubionymi zajęciami na świeżym powietrzu w komentarzach! Czy ktoś ma naprawdę ciekawe lub nietypowe zajęcia? Pozwólcie mi to usłyszeć!

xx McKel

Zasoby:

  1. http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0169204611003665
  2. http://www.mdpi.com/1660-4601/11/3/3453
  3. Peacock, Jo, Rachel Hine, and Jules Pretty. "Korzyści dla zdrowia psychicznego wynikające z zielonej aktywności ruchowej i zielonej opieki". Raport dla MIND (2007).
  4. http://www.mdpi.com/1660-4601/11/3/3453
  5. http://bjp.rcpsych.org/content/bjprcpsych/202/2/100.full.pdf